PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : atv hakkın da bilgi

alinazik
19.07.2010, 14:42:37
selam

arkadaşlar abimide motor aşkıyla tutuşturmuş durumdayım :clap2: fakat arazi tarz ve 4 tekerlekli bişey olacak diyince ATV den başka bişey gelmiyor akla

bana bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
aradığımız tek özellik 2 kişilik olması
zincir,şaft,su mu hava soğutmalımı vs.. bilgi paylaşım lütfen...
özellikle şenol abi kullanıcısı olduğun bilgi paylaşımın benim için çok önemli
teşekkürler.

sbuyukkilic
19.07.2010, 15:38:44
Ne demek mennunıyetle

Bende bu tür araştırmalar netıcesınde özellıle 2 kışılık ve parcası bulunabilen bir arac olması dolayısı ile Kymco mxu 500 u tercıh ettim. Tabi bunda 370 km de 2 el olması ve 12000 tl olması etken oldu.
Ben gayet mennunum. 2 elde 14000 cıbarı bu aralar 2007-2008 arası sahibinden .com da motorlar mevcut.

Bunun dışında yenı gelen SYM ler var. Birde alınabilecek Polarısler olabilir. Ama onun dışındakı Artıcat Tgb v.s markların parcalarını Ancak Altan motorun araştırmaları sayesınde bulabilrisin.
Arkadaşın Artıcat 700 ve Aeon motorlarına parca bulana kadar hatta uygun fıyata parca bulana kadar sağolsunlar epey araştırdılar.

Bu arada Atv nın 4 tekerli oldugu kesınlıkle daha guvenlı oldugu anlama gelmez. Virajlara 80 -90 la girdinmı devrılme riski fazla. Keskın dönüşlerde devrılme riskı fazla.
Hanımla Şile Polanezköy yapıyoruz. Ama motor gürültüsü cok fazla.
Ama Kışın orman ıcındekı yangın yollarından karlar içinden sürüşün keyfıne de dıyecek yok.
Velasıl amacına göre kullanılacaksa Atv süper. Ama otoyolda sürecegım dersen cok ta keyf alınacagını söyleyemem. Kısa mesafeler için uygun olabilir.
Zincirli olmaması tercıh nedenı. Cünkı tozlu topraklı yollar ıcınde zıncıre cok ıyı bakım yapmak gerekli.

alinazik
22.07.2010, 00:46:48
selam

evet bugün bursa dan sym marka 300 cc lik atv sine kavuştu abim hafta sonunu iple çekiyor ömerliye gitmek için...

o kilometre 2010 model 9500 e aldık sanırım iyi aldık aldığımız arkadaşa çekilişten çıkmış hevesleride olmadığından satıyorlarmış hayırlısı dedik bugün bursa ya gittik geldiik.......

sbuyukkilic
22.07.2010, 09:39:48
Hayırlısı olsun.

alinazik
24.07.2010, 00:06:10
selam

teşekkürler şenol abi gittiğin bir pist varmı abimden çarpınca atv yi buluşalım gidelim araziye :)

bu arada sitede bitek senmi varsın abi:)

abi son olarak koruma demirleri lazım varmı bildiğin bi site veya usta inceleyebileceğim.

sbuyukkilic
24.07.2010, 10:34:07
selam

teşekkürler şenol abi gittiğin bir pist varmı abimden çarpınca atv yi buluşalım gidelim araziye :)

bu arada sitede bitek senmi varsın abi:)

abi son olarak koruma demirleri lazım varmı bildiğin bi site veya usta inceleyebileceğim.

Alemdağ şile yolları bizi beklıyor. ;;) Atv için orman yolları en uygun yerler.

Atv aksesuarları dıye yazarsan gooogle a birşeyler cıkıyor.

Sitede aslında ben suzukı paylaşım sitesi olarak ve motosıklete beraber bındıgım arkadaşları görme amacı ile her zaman gırıyorum. İyi bir dost arkadaş olarakta Altan motora her zaman ugramaya calışıyorum.

Diğer sitede olanlar galıba her herde oluyor. Beraber motosıklete binip güzel hoş anlar yaşamanın dışında biz ayrılalım yenı bır oluşum yapalım lider olayım v.s gibi bir sürü boş işler.